Opiekunka osób starszych poleca Agencje Pośrednictwa Pracy


Kilka dni temu wróciłam z kolejnego kontraktu. Podczas podróży powrotnej rozmawiałam z wieloma osobami, które podobnie jak ja, są zadowolone z udanego wyjazdu i dobrego zarobku. Znakomita większość z tych osób, była zatrudniona legalnie przez Polskie Agencje Pośrednictwa Pracy.

Agencje te posiadają wysoki prestiż, funkcjonują bowiem na arenie międzynarodowej i są wstanie sprostać wymaganiom zachodnich sąsiadów, oraz osób poszukujących pracy jako opiekunka osób starszych. Poszczególne firmy posiadają bardzo korzystne oferty dla poszukujących pracy w tym charakterze. Dysponują odpowiednim sztabem kompetentnych osób zajmujących się pomocą chętnym do wyjazdu, do legalnej pracy. Ich działalność jest wbrew pozorom bardzo skomplikowana jak każde przedsięwzięcie związane z  zarządzaniem zasobami ludzkimi. Na podstawie wywiadu, tzn. szczegółowej rozmowy, muszą określić charakter kandydata do wyjazdu, umiejętności tej osoby, ocenić poziom znajomości języka, znaleźć odpowiednią rodzinę itp. Muszą odpowiedzieć na tysiące różnych pytań oraz wątpliwości, którymi zasypują ich kandydatki na opiekunki. Do Agencji Pośrednictwa Pracy należy przygotowanie kontraktów, dla opiekunki oraz dla rodziny Niemieckiej, załatwienie wszelkich innych formalności oraz kwestii związanych z wyjazdem i legalną pracą za granicą.

W obecnym czasie, gdy jesteśmy członkami Unii Europejskiej, nikt już nie szuka pracy indywidualnie, na czarno, gdyż grożą za to wysokie kary. Rodziny niemieckie, także wolą współpracować z agencjami, które są bardzo popularne za naszą zachodnią granicą.